Oznamy

  Učíme (sa) dane!

  by Dana Petre -

  fg plagátDovoľujeme si Vám dať do pozornosti, že Akadémia Finančnej správy SR organizuje v rámci svojich školení pre verejnosť školenie pre učiteľov a koordinátorov projektu Finančná gramotnosť na školách v SR školenie s názvom „Učíme (sa) dane)“ v termínoch:  

  ·         23.11.2022 v Košiciach

  ·         05.12.2022 v Bratislave

  ·         20.12.2022 v Banskej Bystrici    

  Školenie je bezplatné a trvá jeden deň. V prípade záujmu zašlite vyplnenú prihlášku na e-mailovú adresu: vzdelavanie@financnasprava.sk

  Upozorňujeme, že kapacita školenia je obmedzená na max 40 účastníkov. O pripravovaných školeniach organizovaných finančnou správou sa môžete dozvedieť aj priamo na stránke finančnej správy:

  https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/skolenia


  94 words

  Finančná správa sa predstavila GJH v Bratislave

  by Dana Petre -

  logoMladí študenti triedy V.MYP z Gymnázia Jura Hronca na Novohradskej v Bratislave sa v utorok 20.9.2022 zoznámili s prácou a poslaním príslušníkov finančnej správy.

  V hodinovej prednáške sa v rozhovore s daňovou špecialistkou Ing. Beátou Čermákovou, z Daňového úradu Bratislava
  a zástupcami AFS Mgr.Martinou Chytilovou, PhD., Mgr.Danou Petre a Mgr.Tomášom Bálintom, dozvedeli o práci na jednotlivých pracovných pozíciách v našej inštitúcii. Spoznali základné online zdroje o daňovej problematike priamo na oficiálnej stránke FS ako aj na stránkach ostatných členských krajín EÚ v rámci projektu TAXEDU, ktorého je FS aktívnym účastníkom. V priamej diskusii sa riešili otázky zdaňovania brigád mladých študentov pracujúcich nielen v SR, ale aj v zahraničí. Študenti získali základné informácie o svojich daňových povinnostiach a náhľad do daňovej problematiky, ktorá sa stane súčasťou ich každodenného života už čoskoro po ich vstupe do dospelosti.       

   


  135 words

  Podnikatelia - je čas prejsť už na novú VRP 2

  by Dana Petre -

  vrpVirtuálna registračná pokladnica 2 (VRP 2) je nová bezplatná aplikácia na evidenciu tržieb, ktorú môžu podnikatelia využívať od 1. júla 2022. Od daného dátumu nadobúda účinnosť novela zákona o cenách , ktorej cieľom je obmedziť obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku. VRP 2 je na zmenu pripravená, nová aplikácia disponuje aj touto funkcionalitou.

  Ak si ako podnikatelia nastavíte ceny tak, že nepodliehajú zaokrúhľovaniu, môžete dočasne používať aj pôvodnú aplikáciu VRP - Pokladnica. Tá však bude v platnosti len obmedzený čas, preto odporúčame,  aby ste čo najskôr začali používať VRP 2.

  Nová aplikácia bude dostupná na distribučnej platforme Google Play. Fungovať bude na operačnom systéme Android 5 a vyššie a tiež cez podporované webové prehliadače. VRP 2 zatiaľ nebude dostupná pre iOS zariadenia. Používatelia môžu využívať webové rozhranie, kde bol zapracovaný responzívny dizajn. Pokladničné doklady budú môcť tlačiť vo formáte A4, A5, A6 alebo použiť niektorý z na trhu dostupných ovládačov pre tlač na príslušnej mobilnej tlačiarni.

  VRP 2 disponuje všetkými dôležitými funkciami ako aplikácia VRP- Pokladnica, ktorú finančná správa spustila do prevádzky v roku 2015. Podporuje tlač na termotlačiarňach, skenovanie EAN kódov, prihlasovanie biometriou a obsahuje aj dlaždice najpoužívanejších tovarov a služieb.

  Všetky informácie o novej aplikácii nájdu používatelia na špecializovanej podstránke na portáli FS Virtuálna registr... - PFS (financnasprava.sk). Nápomocné im je aj call centrum na tel. čísle 048/43 17 222. 

  224 words

  Older topics...